Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta streso valdymo programa

RENKAMA NAUJA GRUPĖ nuo balandžio 3 d., trečiadieniais, 17:30 – 20:00.

Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta streso valdymo programą 1979 m. sukūrė mikrobiologas, budistinės meditacijos mokytojas Jon Kabt-Zinn. Pirmieji jos dalyviai buvo JAV Masačiusetso medicinos mokyklos Streso ligų klinikos pacientai. Šiandien šį programa yra laikoma vienu patikimiausių būdų suformuoti įgūdžius, kurie padėtų jausti pasitenkinimą gyvenimu net tada, kai jį ištinka malonūs ir nemalonūs netikėtumai ar jame gausu streso.

harmony-1229893_1920

Kas tai yra dėmesingas įsisąmoninimas?

Tai gebėjimas sutelkti dėmesį į dabartinį momentą (kvėpavimą, mintis, emocijas, kūno pojūčius, impulsus veikti), tam tikru būdu:

 • Tikslingai (žinau kur yra mano dėmesys ir pats pasirenku kur norėčiau, kad jis būtų);
 • Nevertinant (atsisakant kritikuoti ar vertinti kaip mums pavyksta sutelkti dėmesį: gerai, blogai ir pan.).

Treniruojant šį gebėjimą, ugdomi ir kiti gebėjimai:

Susitelkimas ties dabartimi

Ugdomas gebėijimas koncentruotis į esamą momentą ties tuo, kas Jums yra svarbu, tas labai praverčia norint susikaupti ties dirbamu darbu, dėmesingai klausytis pašnekovo, atliekant susikaupimo reikalaujančias užduotis, tokias kaip vairavimas ar darbas laboratorijoje ir t.t. Taip pat praktikos treniruoja gebėjimą nutraukti nuolatinį ateities įvykių repetavimą ar scenarijų kūrimą ir perdėtą praeities įvykių permąstymą, vis grąžinant dėmesį prie dabartinio momento;

Emocinė ramybė

Sumažėja automatinės reakcijos – momentų, kai pasielgę vedini stiprių emocijų, pasigailime savo veiksmų. Išmokstama susidraugauti su emocijomis – sumažėja nerimo dėl nerimo, streso dėl streso, sumažėja atidėliojimas, kylantis iš nerimo. Mokomasi pasirūpinti savimi.

Aiškumas ir išmintis

Praktikos padeda pamatyti savo elgesio modelius, įsisąmoninti savo vertybes ir juos atpažinus, pasirinkti koks elgesys būtų naudingiausias mums ir kitiems. Taip pat stiprėja pasitikėjimas savimi formuojant naujus įpročius ir reaguojant į gyvenimo (studijų, darbo, asmeninio gyvenimo) metamus iššūkius.

Moksliniais tyrimais grįsta programa

Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta streso valdymo programa buvo sukurta akademinėje bendruomenėje (Masačiusetso medicinos mokykloje) ir  jau 35 metus yra tyrinėjama mokslininkų (vieną išsamesnių mokslinių tyrimų apžvalgų galite rasti čia), todėl yra geriausiai patikrintas būdas lavinti dėmesingo įsisąmoninimo įgūdžius.

Kursui baigiantis galite tikėtis tokių rezultatų:

 • Pagerės gebėjimas išlaikyti dėmesį ties Jums svarbiais dalykais: skaitoma knyga, atliekamu darbu ar svarbaus žmogaus pokalbiu;
 • Gebėsite į stresines situacijas reaguoti su didesniu lengvumu;
 • Pagerinsite savo gebėjimą išbūti su lėtiniu skausmu;
 • Išmoksite neužstrigti nerimą arba liūdesį keliančiose mintyse;
 • Išmoksite atsipalaiduoti;
 • Sustiprinsite savo valią formuodami naujus įpročius;
 • Treniruosite gebėjimą atsilaikyti prieš įvairius nepageidaujamus impulsus: rūkymą, emocinį valgymą, pykčio impulsus.mindset-743166_1920

 

Apie užsiėmimus ir kas vyks jų metu:

Susitikimai vyks du mėnesius, kartą per savaitę, po 2,5 val. Užsiėmimai vyksta grupėje (8-14 žmonių). Grupės metu yra mažai teorijos ir daug praktikos. Atliekamos meditacijos, lavinančios dėmesingo įsisąmoninimo įgūdį, vyksta namų darbų ir praktikų aptarimas. Grupės formatas padeda lengviau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus: padidina įsipareigojimo jausmą praktikuotis savarankiškai, sudaro galimybę išgirsti kitų patirtis ir užduoti klausimus grupės vadovui bei kartu įveikti kylančius iššūkius medituojant. Programos trukmė yra parinkta remiantis moksliniais tyrimais, kadangi 8 savaitės yra pakankamas laikas suformuoti meditavimo įprotį bei pajusti pokyčius.

Svarbu žinoti:

Pokyčiai nevyksta vien apie juos galvojant ar klausantis seminare. Norint pokyčių, svarbu kažką dėl jų daryti. Nors programa gali būti naudinga ir tiesiog lankant užsiėmimus, tačiau reikšmingiausių rezultatų pasiekiama atliekant namų užduotis, tad prieš užsirašant į programą labai svarbu apsvarstyti savo realias galimybes ateinančius du mėnesius kasdien skirti 30-45 min. savo laiko praktikoms. Ar esate pasiryžę tiek investuoti į save? 

Taip pat svarbu žinoti, kad ši programa NETINKA asmenims, kuriems diagnozuota vidutinė arba sunki depresija; turintiems psichozinių sutrikimų (t.y., patiriantiems arba anksčiau patyrusiems kliedesių ar haliucinacijų.

foto 2

Mokymų instruktorė:

Ieva Vasionytė, VU sveikatos psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė, Dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) praktikė, instruktorė.

2014 metais apsigynė magistro darbą tema “Subjektyvus Dėmesingu įsisąmoninimu grįstos streso valdymo programos efektyvumas” (vadovė doc. dr. Miglė Dovydaitienė).

“Gyvai” apie mindfulness iš instruktorės lūpų. 

Vieta ir laikas: Susitikimai vyks Saulėtekyje, Vilniuje (vieta bus patikslinta užsiregistravusiems), trečiadieniais, nuo 17:30 iki 20:00.

Susitikimų datos:

Balandžio 3, 10, 17, 24 d., Gegužės 1*, 8, 15, 22 d.

Tylos diena vyks gegužės 18 d., 10:00-16:00 val.

*Gegužės 1 d. – nedarbo diena, todėl užsiėmimo vieta keisis.

Dalyvavimo  KAINA: Vilniaus universiteto darbuotojams ir  studentams – 99 eur.  Ne VU bendruomenės nariams 150 eur.

Į kainą įskaičiuota:

 • 8 susitikimai po 2,5 val.;
 • 1 visos dienos užsiėmimas tyloje;
 • Padalomoji medžiaga;
 • Meditacijų garso įrašai.

Registracija: Registracija vyksta iki kovo 31 d., telefonu 8 614 95994 arba el. paštu ieva.vasionyte@cr.vu.lt (vardas, pavardė, telefono nr., ar esate VU bendruomenės narys? Iš kur sužinojote apie programą?) Po registracijos, vieta grupėje bus rezervuojama pervedus 50 eurų (įskaičiuota į programos kainą). Likusią sumą reikės sumokėti iki antrojo užsiėmimo) balandžio 10 d.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s